معرفی خیریه رویش فرهنگ

معرفی
خیریه رویش فرهنگ

پیوندها، ارتباطات بین مردم و همبستگی عمومی، به‌عنوان یک منبع حیاتی و ثروت ملی است که با خلق هنجارها و اعتماد متقابل، باعث نزدیکی انسان‌ها به یکدیگر و همگرائی اجتماعی می‌گردد. امروزه شبکه‌ها، نقش ارزنده‌ای را در عرضه و به اشتراک‌گذاشتن دستاوردها، ایده‌ها و تجارب موفق به عنوان تولید کننده سرمایه اجتماعی ایفا می‌کنند که عمدتاً‌ مبتنی‌ بر عوامل‌ فرهنگی‌ و اجتماعی‌ است. در این میان نقش موسسات و مجموعه‌های خیریه با رویکرد فرهنگی ـ که توانبخشی نهاد‌های اجتماعی و افراد جامعه را رقم می‌زنند ـ کم نظیر است.

خیریه رویش فرهنگ که در این اساسنامه به اختصار خیریه نامیده می شود، مجموعه‌ای غیر انتفاعی به مرکزیت شهر مقدس قم است که در راستای توسعه فرهنگ اسلامی و اجتماعی، ارتقای سطح کیفی و کمی فعالیت‌های فرهنگی، افزایش تعامل و همکاری مجموعه‌های فرهنگی، تاسیس شده است.

اعتبارات آن از محل کمک‌های بلاعوض و یا سرمایه‌گذاری اشخاص حقیقی و یا حقوقی، تأمین می‌گردد. درآمد خیریه به مصرف امور فرهنگی در سطح ملی و فعالیت‌های دیگر مرتبط با آن و هر گونه اقدام مفیدی که به نفع امور فرهنگی بوده و منع قانونی نداشته باشد، می‌رسد و پس از انحلال موسسه به اذن ولی فقیه به یکی از موسسات عام المنفعه واگذار می‌گردد.

اهداف:

مأموریت این مجموعه،  توسعه ظرفیت و توانمندسازی نیروهای مستعد فرهنگی است که باعث ارتقای سطح تعامل و همکاری بین نیروهای فرهنگی و یکپارچه‌سازی و تثبیت نقش و اثرگذاری اجتماعی نیروهای فرهنگی است.

فعالیت‌های انجام شده:

این خیریه با بخش آموزش موسسه رویش اندیشه و معرفت همکاری داشته و تاکنون چندین دوره در زمینه‌های مختلف فرهنگی‎‌ را به صورت حضوری و مجازی با بیش از 200 نفر شرکت کننده از نیروهای فرهنگی برگزار نموده است.

 

۵
از ۵
۸ مشارکت کننده
نظر بدهید